Ανακοίνωση Διεξαγωγής Ημερίδας, Βράβευσης και Γενικής Συνέλευσης

Την Παρασκευή 4/12/15 και ώρες 9:00 έως 14:00, στο ξενοδοχείοGrand Hotel Palace στη Θεσσαλονίκη (Μοναστηρίου 305-307), το Περιφερειακό Τμήμα Μακεδονίας - Θράκης της Ένωσης Οικονομολόγων Εκπαιδευτικών Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης έχει προγραμματίσει τη διεξαγωγή των παρακάτω εκδηλώσεων:

1)  Επιστημονική Ημερίδα, με θέματα:

• Εναλλακτικές διδακτικές προσεγγίσεις στα οικονομικά μαθήματα.
  • Καινοτομία και επιχειρηματικότητα.

Σημείωση: Όσοι ενδιαφέρονται να παρουσιάσουν εισήγηση για εναλλακτικές διδακτικές προσεγγίσεις σε οποιοδήποτε οικονομικό μάθημα (ΓΕΛ ή ΕΠΑΛ), παρακαλούνται να αποστείλουν στο e-mail: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. μέχρι την Παρασκευή 27 Νοεμβρίου 2015, προκειμένου να αξιολογηθούν από ειδική επιτροπή της Ένωσης, τα εξής στοιχεία: Ονοματεπώνυμο, Τηλέφωνο επικοινωνίας, Περίληψη της εισήγησης.

2) Βράβευση των πρώτων σε σειρά εισαγωγής φοιτητών σε Οικονομικές Σχολές, κατά τις Πανελλαδικές εξετάσεις του 2015.

3)  Εκλογοαπολογιστική Γενική Συνέλευση, με θέματα Ημερήσιας Διάταξης:

• Απολογισμός – έγκριση πεπραγμένων Διοικητικού Συμβουλίου.
  • Εκλογή νέου Διοικητικού Συμβουλίου, Ελεγκτικής Επιτροπής και Αντιπροσώπων.

Σημείωση: Τα ενδιαφερόμενα μέλη μπορούν να δηλώσουν την υποψηφιότητά τους για οποιοδήποτε Όργανο Διοίκησης στο e-mail: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. μέχρι την Τετάρτη 2 Δεκεμβρίου 2015, αναφέροντας: Ονοματεπώνυμο, Σχολείο υπηρέτησης, Τηλέφωνα επικοινωνίας, Όργανο για το οποίο επιθυμούν να θέσουν υποψηφιότητα. Η ψηφοφορία θα διεξαχθεί παράλληλα με την ημερίδα, μεταξύ 11:00 και 13:30.

Το ακριβές πρόγραμμα της εκδήλωσης θα ανακοινωθεί σύντομα με νέα ανακοίνωση. Για τη διευκόλυνση της παρακολούθησης της ημερίδας από τους εκπαιδευτικούς – μέλη της ΕΟΕΔΕ αναμένεται από το ΥΠΕΘ έγγραφη έγκριση - οδηγία προς τα σχολεία. Στους συμμετέχοντες θα χορηγηθεί βεβαίωση παρακολούθησης.

Για το Δ.Σ. του Π.Τ. Μακεδονίας – Θράκης

Μητακίδης Παναγιώτης