Μάρκετινγκ: Αρχές-Στρατηγικές-Εφαρμογές Κύριο

Συγγραφείς: Τζωρτζάκη Αλεξία Μαίρη, Δημητριάδης Σέργιος

Το βιβλίο "Μάρκετινγκ: Αρχές-Στρατηγικές-Εφαρμογές" παρουσιάζει το ακόμη άγνωστο και παρεξηγημένο αντικείμενο του μάρκετινγκ και προσφέρει στο ελληνικό εκπαιδευτικό και επαγγελματικό τοπίο μια πρόταση σύγχρονη που συνδέει τη θεωρία με την πράξη.

Περιλαμβάνει πολλά, επίκαιρα και ελληνικά παραδείγματα, μελέτες περίπτωσης και εργασίες, για την καλύτερη αφομοίωση των εννοιών και την πρακτική εφαρμογή τους. Μέσα από μια συγκροτημένη δομή, καλύπτει όλο το φάσμα των δραστηριοτήτων μάρκετινγκ, δίνοντας τα βήματα για τη δημιουργία της στρατηγικής μάρκετινγκ.

Η πρόταση αυτή είναι ιδανική για τους φοιτητές και τους εκπαιδευτές τους, για τα στελέχη σε επαγγελματική κατάρτιση όσο και για τους επαγγελματίες που επιθυμούν να χρησιμοποιήσουν το μάρκετινγκ για να αναπτύξουν την επιχείρησή τους.

Άγγελος Νότης

Ο Άγγελος Νότης είναι απόφοιτος του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών, ζεί στην Αθήνα και εργάζεται ως εκπαιδευτικός / οικονομολόγος στη Σχολή Μωραΐτη. agelosnotis.blogspot.gr

Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: « Οι Φιλόσοφοι του Οικονομικού Κόσμου