Βιβλίο & Ταινία: Το Μεγάλο Σορτάρισμα

Το Μεγάλο Σορτάρισμα: Ποντάροντας στην οικονομική καταστροφή

Το Μεγάλο Σορτάρισμα αφηγείται πώς τέσσερις μη «ειδήμονες» στα υψηλά χρηματοοικονομικά, προέβλεψαν την φούσκα της αγοράς ακινήτων στην Αμερική πριν από οποιονδήποτε άλλο. Και βγήκαν κερδισμένοι...

Το διεθνές best seller του Michael Lewis «Το μεγάλο σορτάρισμα: Ποντάροντας στην οικονομική καταστροφή» μεταφέρθηκε στον κινηματογράφο από τον Άνταμ ΜακΚέι και κυκλοφορεί σε μετάφραση του Νίκου Ρούσσου από τις Εκδόσεις Παπαδόπουλος με νέο εξώφυλλο με το εικαστικό της ταινίας.

Με πρωταγωνιστές τους Κρίστιαν Μπέιλ, Στιβ Καρέλ, Μπραντ Πιτ και Ράιαν Γκόσλινγκ «Το μεγάλο σορτάρισμα» θα κάνει πρεμιέρα στους κινηματογράφους στις 7 Ιανουαρίου 2016 από την UIP.

Δείτε το trailer της ταινίας.

Άγγελος Νότης

Ο Άγγελος Νότης είναι απόφοιτος του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών, ζεί στην Αθήνα και εργάζεται ως εκπαιδευτικός / οικονομολόγος στη Σχολή Μωραΐτη. agelosnotis.blogspot.gr